Sepetinizde hiç ürün yok.

|
Ücretsiz İade ve Değişim

Nike Erkek Antrenman Üstü Sweatshirt CW6110-011 Dri-FIT Academy

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Stokta var

Only 7 left

Ürün Adı Adet
3
3
1

Normal Fiyat : 340,00 ₺

Özel Fiyat: 319,00 ₺

%6 İndirim 21 TL Kazanç

* Doldurulması zorunlu alanlar

BAŞLAMA VURUŞU ÖNCESİ KURU KAL.
Nike Dri-FIT Academy Antrenman Üstü, becerilerini geliştirirken kuru kalmana ve rahat etmene yardımcı olmak için ter tutmayan esnek kumaştan üretilmiştir. Gizli parmak delikleri, hareket ederken kolları sabit tutmaya yardımcı olur.

Ter Tutmayan, Yüksek Performanslı Tasarım
Ter tutmayan ve terin daha çabuk buharlaşmasını sağlayan Dri-FIT teknolojisi, kuru kalmana ve rahat etmene yardımcı olur.
Hareket için Tasarlandı
Görünmez Parmak Deliklerine sahip esnek tasarım, sen hareket ederken kolları sabit tutar ve kullanılmadığında gizli kalır.
Kişiye Özel Koruma
Çeyrek fermuarlı tasarım, sıcakladığında havalandırma düzeyini ayarlamanı sağlar.

More Details

  • Rahat ve sade bir yapı sunan standart kesim
  • %100 polyester
  • Makinede yıkanabilir
  • İthal edilmiştir

NIKE

Oregon Üniversitesinin eşsiz antrenörü Bowerman, Amerika'yı jogging'le tanıştırdı, üniversitesinde rakipsiz bir atletizm programı geliştirdi ve sporcularına her alanda, bedenlerinde, spor gereçlerinde ve tutkularında, önde olmak için çalışmaları gerektiğini öğretti.

 

Phil Knight, Oregon Üniversitesi'nde muhasebe öğrencisiydi ve Bowerman'ın çalıştırdığı bir orta mesafe koşucusuydu. 1962'de Knight'ın aklına herkese "Sen delirmişsin, bu iş asla yürümez" veya "Kârlı bir iş olsa birileri yapardı" dedirten bir fikir geldi. Japonya'dan ileri teknoloji ürünü, düşük fiyatlı spor ayakkabıları ithal etmek.

 

Aynı yıl Bowerman ve Knight bir şirket kurdu. İkisinin de 500'er dolar koyduğu, el sıkıştıkları ve hemen ithalata başladıkları anlatılır ama aslında muhtemelen bu işe yaklaşık olarak 550'şer dolar koymuşlardı. Kısa bir süre sonra, Blue Ribbon Sports (BRS) adında kimsenin bilmediği bir şirket tarafından ithal edilen ayakkabılar Amerikalıların ayaklarında görülmeye başlandı.

 

Kısa sürede bunun ötesine geçileceği açıktı. Bowerman, sürekli olarak ayakkabı tasarımlarını geliştirmenin yollarını arıyordu. Kısa bir süre sonra Amerikan koşu pazarını geliştirmek amacıyla BRS'den vazgeçildi ve yeni bir yaklaşım benimsendi. Artık yeni tasarımlarla ve yeni bir şirket adı altında çalışacaklardı. Bunun için kendilerine bir isim ve logo arayışına girdiler. Portland State Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki öğrencilere şirketlerini anlattılar ve onlardan logo tasarlamalarını istediler. Caroline Davidson isimli öğrenci “swoosh” isimli Nike’ın logosunu çizdi ve bunu da 35$’a satın aldılar.

 

Şirketin ilk zamanlarda yaşadığı büyüme sürecinde iki kişi önemli rol oynadı: Oregon Üniversitesindeyken Knight'ın rakibi olan koşucu Jeff Johnson ve yine Oregon Üniversitesi takımının müthiş yetenekli orta mesafe koşucusu Steve Prefontaine.

 

Johnson, 1965'te Knight ve Bowerman'ın şirketi Blue Ribbon Sports'un ilk tam zamanlı çalışanı oldu ve kamyonetiyle liselerarası atletizm yarışmalarına giderek ayakkabı satmaya başladı. Hatta şirketin ismi olan “Nike”ı kendisi buldu. 1966'da Kaliforniya’nın Santa Monica kentinde, Pico Bulvarı 3107 numarada bulunan daracık bir binada, şirketin ilk perakende satış mağazasını açtı. Nike adını bulan da Johnson'dı. Nike ürünlerini kullanan ilk üst düzey koşucu olan Prefontaine, Nike koşu ayakkabılarının tasarımında çok etkili oldu. Prefontaine'in yılmak bilmeyen kişiliği ve müthiş rekabet tutkusu, şirket üzerinde silinmez bir iz bıraktı.

 

Bugün dünyanın en büyük spor markası Nike’ın temelinde insan vücudunun potansiyeline inanmak ve mümkün olan en yüksek başarıyı o potansiyelden çıkartmak için yapılan çabalar bulunuyor. Oregon Üniversitesi’nin efsanevi koşu antrenörü Bill Bowerman’ın yetiştirdiği atletlerin performansını maksimize etmek için yaptığı çalışmalar sırasında ortaya çıkarttığı ayakkabılar ve bunları takip eden yüzlerce mucize tasarım, bugün dünyanın en iyi atletlerinin performansını destekliyor. Spor ve aktif yaşama yönelik ayakkabı, tekstil ve ekipman ürünleri sunan Nike, Türkiye’deki merkez ofisini 2000 yılında kurdu.

Yorumlar

Kendi Yorumunuzu Yazın

Banka Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
İş Bankası
319 TL
Toplam 319 TL
159.5 TL
Toplam 319 TL
106.33 TL
Toplam 319 TL
79.75 TL
Toplam 319 TL
63.8 TL
Toplam 319 TL
53.17 TL
Toplam 319 TL
Garanti Bankası
319 TL
Toplam 319 TL
159.5 TL
Toplam 319 TL
106.33 TL
Toplam 319 TL
79.75 TL
Toplam 319 TL
63.8 TL
Toplam 319 TL
53.17 TL
Toplam 319 TL
Yapı Kredi
319 TL
Toplam 319 TL
159.5 TL
Toplam 319 TL
106.33 TL
Toplam 319 TL
79.75 TL
Toplam 319 TL
63.8 TL
Toplam 319 TL
53.17 TL
Toplam 319 TL